nofilmets.lv prognozē ASV Kinoakadēmijas balvu ieguvējus

nofilmets.lv, 02.03.2014

Labākā filma

Būsim godīgi - kā jau katru gadu, ir tikai dažas filmas, kuras tiek uztvertas kā nopietnas pretendentes "Gada Filma" kategorijā. American Hustle (Amerikāņu Blēdība) mums parādīja, cik lieliska retro izklaide var būt atgriešanās 70-ajos gados, ļaujot vaļu šā brīža populārākajiem aktieriem Holivudā - viņi blēdās, viņi mīlējas, viņi kaujas. Gravity (Gravitāte) sniedza ieskatu 3D un digitālo efektu nākotnē, liekot pat Džimam Kameronam izplūst aukstos sviedros, shēmojot jaunākās Avatar tehnoloģijas iespējas. Daudzi pat aizsāka diskusijas, vai nebutu taisnīgi šo filmu ievietot animācijas žanra kategorijā. 12 Years A Slave (12 Gadi Verdzībā) ir jaunākais atskats uz amerikāņu mūžseni svarīgo problēmu - verdzību. Lai gan šķietami izsmelta tēma, šī filma pierādīja, ka to ir iespējams pasniegt uz jauna šķīvja, saglabājot vecu recepti, bet pievienojot savu jauno, slepeno sastāvdaļu.

Uzvarēs: 12 Years A Slave

Neskatoties uz to, ka 12 Years A Slave praktiski visu ceļu līdz Oskariem tiek uzskatīta par galveno pretendenti uz zelta vīrņu, šogad atkārtosies ierastā rutīna. Labākās filmas godu saņems tā pati filma, kuras režisors saņems Oskaru. Tā kā Alfonso Kuaronam nav neviena konkurenta, Gravity tiks atzīta par labāko galvenajā balvu pasniegšanas ceremonijas kategorijā.

Uzvarēs: Gravity

Labākais režisors

Skatīt manu komentāru par "Labākā filma: kategoriju, ar piebildi, ka režisoram Stīvam Makvīnam (12 Years A Slave) būs vien jāuzgaida un mazliet jāpastrādā, lai nopelnītu savu "Režisora" figūriņu. Par norādītajiem sasniegumiem vizuālo efektu lauciņā un spēju šādu inovāciju apvienot ar mazu, nopietnu kino ar divu aktieru izdzīvošanas skolu, zelta cilvēciņš nokļūst Alfonso Kuarons (Gravity) īpašumā.

Uzvarēs: Alfonso Kuarons

Nav šaubu, ka šogad ir tikai viens uzvarētājs, un tas ir Alfonso Kuarons. Tā nu tas ir. Pat Mārtins Skrosēze ar savu Vilku neko nevar likt pretī. Tāpat arī Aleksandrs Peins ar filmu Nebraska, kas ir viena no manām mīļākajām filmām aizvadītajā gadā. Gods un slava Kuaronam par ceļojumu kosmosā.

Uzvarēs: Alfonso Kuarons

Labākais aktieris

Laikam visskaļākā nominācija, tieši viena aktiera dēļ. Jā, tieši TĀ aktiera dēļ. Aktieris, kurš ir pieredzējis simtgades lielāko okeāna tragēdiju, kritis no tilta nebeidzamā palēninājumā un neveiksmīgi iesaistījies vergu biznesā. Pēdējo reizi (KATRU REIZI) jūs viņu redzējāt, paceļam šampanieša glāzi. Tas ir visu mīlulis Leonardo di Kaprio (The Wolf of Wall Street). Tiesa, šogad viņam ir sīvs sāncensis Metjū Makkonahija (Dallas Buyers Club) veidolā, kurš ir sasniedzis savas karjeras augstāko punktu un tēlojot AIDS slimnieku, iekarojis industrijas pārstāvju sirdis. Šeit var būt sīva cīņa.

Uzvarēs: Metjū Makkonahijs

Par laimi vairākās kategorijās cīņa par titulu norisinās tikai starp diviem pretendentiem. Šajā kategorijā konkurenti nav pieci, bet divi - Leonardo di Kaprio un Metjū Makkonohijs. Ja es būtu galvenais cilvēks, kurš nosaka uzvarētāju, tad balvu dotu Leo, jo pietiks taču vienreiz talantīgo aktieri apvainot un taisīt memes, lai tikai ieņirgtu, ka atkal viņam Oskars gājis secen. Diemžēl arī šogad pēc aploksnes atvēršanas un laimīgā aktiera vārda nolasīšanas sociālajos tīklos varētu izplatīties skumjas memes par kārtējo Leonardo di Kaprio apdalīšanu.

Uzvarēs: Metjū Makkonahijs

Labākā aktrise

Merilai Strīpai (August: Osage County) vajadzētu savu nomināciju OSCAR balvu pasniegšanā, jo katru reizi viņai ir tik fenomenāls sniegums, ka pārējās pretendentes tiek izslēgtas no sacensībām. Keita Blanšeta (Blue Jasmine), nofilmējot pēdējo kadru Vudija Allena filmā, šogad teica: "Lika pagaidīt". Un aizveda mājās jaunu, zelta vērtu vīrieti.

Uzvarēs: Keita Blanšeta

Keita Blanšeta var pat negatavot viltoto smaidu un prieku par citas aktrises kāpšanu uz skatuves, lasot pateicības vārdus. Visu cieņu meistarei Merilai Strīpai, taču viņai nāksies pagaidīt līdz savai ceturtajai ASV Kinoakadēmijas balvai.

Uzvarēs: Keita Blanšeta

Labākais otrā plāna aktieris

Bredlijs Kūpers (American Hustle), Maikls Fasbenders (12 Years A Slave), Džareds Leto (Dallas Buyers Club) - lieliski aktieri, kuri citos gados būtu pelnījuši ne tikai otrā plāna, bet galvenā aktiera balvu. Bredlijam Kūperam akadēmija arī šogad neiedos balvu, kaut vai tā fakta dēļ, ka viņš piekrita tēlot jenotu vienā no šīs vasaras potenciālajiem grāvējiem. Tad, ka Džareds Leto nedzied, viņš filmējas. Un viņš filmējas pie nopietniem režisoriem nopietnās filmās. Līdzīgi kā Makkonahijs, arī Leto ir pārvērties līdz nepazīšanai. Vēl ņemsim vērā faktu, ka pagajušā gadā ASV iznāca arī filma satriecošā filma Mr. Nobody (kura Eiropā skatāma jau kopš 2009.gada).  

Uzvarēs: Džareds Leto

Limuzīna šoferis, kurš droši vien saviem pasažieriem neļāva izrunāties, sakot "I am the captain now!". Barkhards Abdi savā pirmajā lomā droši vien izbaudīja katru mirkli kameras priekšā, strādājot vienā komandā ar skaļiem Holivudas uzvārdiem. Tomēr Džareds Leto pārspēj visus - nevienu brīdi nezaudējot manu ticību, ka Džareds Leto ir sieviete un nekas cits.

Uzvarēs: Džareds Leto

Labākā otrā plāna aktrise

Dženifera Lorensa (American Hustle) ir apburoša, elektrizējoša un iespējams šarmantākā aktrise pēdejo gadu laikā. Jau saņēmusi balvu pagājušajā gadā, tik jaunai aktrisei divas balvas divu gadu laikā ir par daudz - nesaņems.  Tāpēc nākamā iespējamā laureāte ir Lupita Nyong'o (12 Years A Slave) par verdzībā nonākušas meitenes atainojumu.

Uzvarēs: Lupita Nyong'o

Šķiet, visvairāk aprunātais duelis cīņā par Oskaru ir Dženifera Lorensa un aktrise ar neizrunājamo uzvārdu Lupita Nyong'o. Jūtu līdzi tam cilvēkam, kuram nāksies pasniegt šajai aktrisei balvu, kas visdrīzāk arī notiks. Divi gadi pēc kārtas Lorensas zīmē izklausās pārāk neticami, taču ne jau tāpēc aktrise nesaņems balvu. Abas aktrises savus tēlus atveidoja lieliski, taču neliels handikaps ir Lupitai. Domājams, ka žūrijas balsis sadalīsies gluži kā ASV vēlēšanās 51 pret 49 procenti.

Uzvarēs: Dženifera Lorensa

Labākā ārzemju filma

Filma, kura būtu pelnījusi arī nomināciju "Gada Filma" kategorijā - Dižais Skaistums (La Grande Belezza). Tā tiešām ir diža un skaista, un Eiropas kino lepnākā filma šogad.

Uzvarēs: The Great Beauty

Savācot vienu balvu pēc otras pirms Oskariem, itāļu The Great Beauty pievienos vēl vienu skaistu balvu savā kolekcijā. Tomēr tikpat labi tieši šajā kategorijā var notikt pārsteigums, jo katru gadu taču tāds Oskaru ceremonijā ir.

Uzvarēs: The Great Beauty

Piedalies prognožu spēlē, ko organizē "Forum Cinemas" - spied šeit!