Lelles iekaro arī TV un kino ekrānus

Paskatoties rotaļlietu veikalu plauktos, jāsecina, ka leļļu izvēle ir patiešām milzīga — no klasiskajām bēbju lellēm līdz pat neparastajām monstru lellēm un žilbinošajām pasaku princesēm. Moderno leļļu industrija sekmīgi ir iekarojusi TV un kino ekrānus, klajā laistas daudzas veiksmīgas multfilmas, kas liek pie ekrāniem pielipt visām mazajām leļļu fanēm.

Kādas tad modernās lelles redzam veikalu plauktos? Vienas no populārākajām ir lelles no sērijas Monster High, kā arī tālu neatpaliek Ever After High. Bet Barbie un Disney multfilmu lelles jau ir klasika, kas regulāri atgriežas jaunās krāsās un dizainos. Protams, ka visās kolekcijās pieejami leļļu aksesuāri, kas, šķiet, mainās tikpat bieži kā kolekcijas lielveikalu skatlogos.

Filmu industrijā zina, ka ar filmu vien viss nesākas un nebeidzas. It īpaši tām filmām, kas domātas bērnu auditorijai. Tur ir iespējams attīstīt ļoti plašu franšīzi, kas ietver ne tikai lelles, bet arī daudzas citas preces un produktus, kas izaug no filmas satura un tēliem.

Tā kā bērni ir visvieglāk ietekmējamā publika, tad veiksmīga filma ir īsta zelta dzīsla, kas var nest labus ienākumus vēl daudzus gadus pēc multfilmas slavas mirkļiem uz ekrāniem. Piemērs tam ir visas Disney filmas, kas veidotas pēc dažādu pasaku motīviem. Kā arī kulta multfilma Frozen, kas joprojām parādās gan krāsojamajās un stāstu grāmatās, gan kā apdruka visās iespējamajās vietās. Annas un Elzas lelles ir vienas no mazo meiteņu iemīļotākajām.

Kādu lomu mazu meiteņu dzīvē spēlē šīs modernās lelles? Lelles gan veido viņu sievišķo pašapziņu, gan māca iejusties dažādos tēlos, gan izdzīvot dažādas situācijas. Savā ziņā tās ietekmē arī mazo meiteņu skaistuma standartus, tāpēc nereti tiek uzsvērts tas, ka leļļu nedabiskais izskats un ķermeņa kults tomēr deformē izpratni par to, kā izskatās  normāla, dabiska sieviete. Te vecākiem jābūt uzmanīgiem, izvēloties lelles. Kā arī jāskaidro, ka nav mērķis tiekties uz tādu izskatu kā lellei, ka tas var arī nebūt reālajā pasaulē iegūstams.

Next Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén