Eleganta dāvana Ziemassvētkos — zelta ķēdīte

Sievietes mīl skaistas un mirdzošas dāvanas. Rotaslietas noteikti vienmēr ir gaidīta dāvana. Un arī šajos Ziemassvētkos noteikti tā būs dāvana, kas trāpīs desmitniekā. Tāpēc ir pēdējais brīdis doties uz juveliersalonu, lai iegādātos kādu rotaslietu, ko skaisti iesaiņot un nolikt zem eglītes kādai īpašai sievietei. Laba izvēle dāvināšanai vienmēr ir zelta ķēdītes. Tās ir universālas savā pielietojumā, vienmēr elegantas un derēs katrai gaumei.

Kādu zelta ķēdīti pirkt?

Labi, nolēmāt nopirkt zelta ķēdīti. Dotaties uz juveliersalonu un saprotat, ka izvēle ir tiešām milzīga. Zelta ķēdītes pieejamas visdažādākajos dizainos, izmēros un arī cenās. Tāpēc izdarīt izvēli vairs nemaz nav tik viegli.

Lai zinātu, kādas zelta ķēdītes skatīties un kādu izvēli izdarīt, sākumā vajadzētu padomāt, kam to grasāties dāvināt. Kāda ir sievietes gaume, ģērbšanās stils. Arī būtiski var būt tas, vai tā ir gados jauna sieviete vai sieviete labākajos gados. Tas var ļaut saprast, kuras zelta ķēdītes varētu būt piemērotākas.

Ķēdītēm ir ļoti dažādi pinumu veidi, kas arī nosaka to savdabīgo raksturu un dizainu.

Pinumu veidu ir ļoti daudz. Tāpēc juvelieriem jābūt ļoti prasmīgiem, lai spētu augstā kvalitātē nodrošināt visplašāko pinumu klāstu, jo pircēju gaumes ir ļoti dažādas. Ir klasiskāki pinuma veidi, ir dekoratīvāki, platāki, šaurāki, biezāki un smalkāki.

Pamatā juvelieri runā par trīs pinuma veidiem, kuri laika gaitā ieguvuši visdažādākās variācijas — Enkurs, Pancers, Bismarks. Un katra no šīm vairāk nekā 50 pinumu versijām, kas atvasināta no šiem trīs pamatveidiem, ir ar savu nosaukumu.

  • Enkurs ieguvis savu nosaukumu, pateicoties līdzībai ar enkura ķēdi. Tas ir vienkāršs un nesamākslots pinums, kam katrs posms oriģinālajā vesijā ir ovāls. Bet dažādajās pinuma versijās ir apaļi posmi, ko sauc par Rollo. Apaļas sadalītas posmu formas pinums saucas Garibaldi.
  • Pancera tipa pinums ir pamatā visiem dekoratīvajiem pinumiem. Kāds ir šī pinuma pamats? Tie ir plakani posmi, kas slīpēti no abām pusēm. Te ir sastiprināti perpendikulāri, bet vienā plaknē. Šis pinums ir īpaši izturīgs. Nonna ir viena no izsmalcinātākajām Pancera pinuma variācijām. Īpašā slīpēšana panāk, ka šīs zelta ķēdītes izteikti spīd gaismā. Un tajā pašā laikā ir arī ļoti izturīgas.
  • Bismark ir izteikti vīrišķīgs pinums. Tas ir sarežģīts pinums, ko visbiežāk izgatavo ar rokām. Var būt divkāršs, trīskāršs un pat četrkāršs pinums, kas ir ļoti izturīgs. Pitons – tā ir Bismark pinuma versija, kas izceļas ar biezumu un apjomu.

Cik garu ķēdīti pirkt?

Zelta ķēdītes pieejamas ne tikai dažādos dizainos un pinumos, tās ir arī dažādos garumos. Un arī te var būt apmulsums — kādu tad labāk ņemt? Protams, ka garāka ķēdīte būs smagāka un arī dārgāka. Tomēr nerakstītie modes un juvelieru likumi saka, ka sievietēm parasti izvēlas zelta ķēdītes, kas ir līdz 50 cm garas.

Tāpat jāpievērš uzmanība arī ķēdītes aizdares veidam. Tieši no aizdares būs atkarīgs, cik sievietei ķēdīti būs ērti lietot. Un arī tas, cik to būs droši nēsāt, nebaidoties, ka tā vienkārši atvērsies un nemanāmi noslīdēs no kakla uz neatgriešanos. Masīvākām ķēdītēm parasti izvēlas karabīnes tipa aizdari, bet smalkākām — špringelveida. Abi šie veidi tiek uzskatīti par uzticamiem un izturīgiem.

Nopērc, iesaiņo un liec zem egītes!

ziemassvētku-dāvana-zem-eglītesPēc tam, kad ķēdīte ir izvēlēta, jāpadomā, kā to eleganti iesaiņot. Noderēs pieskaņota kastīte, kurā ķēdīti ievietot. Pēc tam kastīti var iesaiņot jebkurā tīkamā dāvanu papīrā un piestiprināt pušķi, kartīti vai kādu dekoru. Un tad jau tikai vairs atliek ielikt dāvanu Ziemassvētku vecīša maisā vai paslēpt zem eglītes kuplajiem zariem. Un pēc tam izbaudīt dāvanas saņēmējas prieku un sajūsmu par tik skaistu dāvanu.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén