Tipiska problēma — bojāts auto izpūtējs

Izdzirdot kārtējo nepatīkamo troksni no automašīnas apakšas, kad ir iebraukts lielākā bedrē vai trāpījies pa ceļām lielāks akmens, domās jau pārcilājam iespējamos bojājumu variantus, jo Latvijas ceļi lielākoties ir pie vainas tajos defektos, kas rodas automašīnas apakšējā daļā.

 

Un izpūtēji noteikti ir vienas no tām detaļām, kas šādā veidā cieš ļoti bieži. Ja pret izpūtēju triecas lielāks akmens vai tas tiek uzsists, tad var uzreiz ratsies nopietns bojājums vai arī bukte, caurumiņš, kas tāpat vēlāk radīs problēmas, jo tajā vietā sāks pastiprināti veidoties rūsa. Galu galā ātrāk vai vēlāk problēmas ar izpūtēju ir garantētas.

Nevajadzētu braukt ar cauru izpūtēju

Lai gan bojāti un sliktā stāvoklī esoši izpūtēji pie mums ir izplatīta problēma, autovadītāji tam nepievērš pienācīgu uzmanību, uzskatot, ka tas jau nav nekas būtisks. Tomēr izpūtējs ir būtiska izplūdes sistēmas sastāvdaļa, tas ietekmē visus kopējos procesus, arī to, kādus izmešus aiz sevis atstāj auto. Tāpēc izpūtēji ir ik pa laikam jāpārbauda un vajadzības gadījumā jārīkojas, lai to stāvokli uzlabotu.

Likt ielāpu, mainīt posmu vai visu izpūtēju?

Tas ir jautājums, kur katrā konkrētajā situācijā var būt cita atbilde, jo ir jāskatās, kāds ir izpūtēja kopējais stāvoklis. Vecam un jau labotam izpūtējam nav jēgas likt ne ielāpus, ne mainīt kādu posmu, jo tāpat tas nebūs efektīvi, labāk uzreiz domāt, kur nopērkami jauni auto izpūtēji par pieejamām cenām. Tas būs tālredzīgs solis, kas noteikti uzlabos automašīnas tehnisko stāvokli un veiktspēju.

 

Ja izpūtējs ir labā stāvoklī, bet ir bojājums kādā posmā, tad vislabāko efektu sniegs attiecīgā posma nomaiņa. Tas sniegs ilglaicīgāku rezultātu. Ja izvēlētos likt ielāpu bojājuma vietā, tad ir lielāka iespējamība, ka ātrāk sāksies rūsa, ap ielāpu izpūtējs būs jutīgājs, reaģēs uz apkārtējo vidi, sāksies korozija, kas jau tad ir kā slimība, izplatās tālāk pa izpūtēju un arī citām automašīnas detaļām. Un lielāka bojājuma gadījumā ielāps arī diez cik ilgi neturētos vietā.

Kas tad bojā mūsu auto izputējus?

Izpūtēji atrodas auto apakšā un nemitīgā saskarē ar ceļa segumu, vismaz ļoti tuvās attiecībā, tāpēc viss, kas notiek uz ceļa, skar arī izpūtēja stāvokli. Tās ir bedres, akmeņi, grants, sāls, kas bez žēlastības tiek kaisīta uz ceļiem ziemā, arī dažādi objekti, kas var atrasties uz ceļa. Tie visi ir potenciālie izpūtēju bojātāji. Tāpēc nevajadzētu ļoti cerēt, ka šī problēma drīz mazināsies, jo kopumā Latvijas ceļu stāvoklis diezin vai strauji uzlabosies. Tomēr kaut nedaudz sava auto izpūtēju var pasargāt, ja izvēlas pēc iespēja saudzīgu braukšanas manieri, variējot starp bedrēm un meklējot, kur gludāks ceļš.

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén