Gribu braukt kā filmu varoņi!

Ne vienam vien asa sižeta filmu cienītājam aizraujas elpa un palielinās pulss, kad skatās traukšanos ar auto pa lielceļiem, pakaļdzīšanās ainas un traukšanos ar iespadīgām sporta automašīnām. Un nevilšus rodas vēlme arī pašiem tā mācēt braukt un izcili pārvaldīt auto vadīšanas prasmes.

Filmās pārspīlē

Protams, ka filmās to visu dara kaskadieri un profesionāli auto sportisti, jo reti kurš aktieris pats pārvalda šādas prasmes un grib arī riskēt ar savu veselību, lai izpildītu galvu reibinošus trikus. Tomēr fakts, ka labi braukt un perfekt pārvaldīt auto var gribēt katrs. Bet šādas prasmes nevar rasties pašas no sevis, tas ir jāagūst treniņos un reālā vidē, teorija šeit ir mazāk svarīga, ir jāpraktizējas. Un vislabāk to darīt profesionāļu uzraudzībā.

Drošas braukšanas apmācības piedāvā gan autoskolas, gan var doties uz speciālu braukšanas poligonu, kur ekspertu vadībā var gan kārtīgi iztrakoties, gan apgūt jaunas prasmes, kas būs ļoti nozīmīgas, lai labi pārvaldītu auto arī ekstrēmākos braukšanas apstākļos. Latvijā šādus pakalpojumus var saņemt, piemēram, 333 trasē.

Ekstrēmas braukšanas apmācības

Piemēram, autoskola http://credoautoprieks.lv/ piedāvā saviem kursantiem atsevišķi apgūt īpašu auto vadīšanas kursu, kas ietver pretavārijas braukšanas apmācību. Mācības zinoša instruktora vadībā notiek uz dažādiem ceļa segumiem apgrūtinošos apstākļos, tiek apgūta auto pārvaldība sānslīdē, pie straujiem manevriem un šķēršļiem, arī ektrēmos bremzēšanas apstākļos.

Tādas iemaņas tiešām uz ceļa ļauj justies daudz pārliecinātāk un drošāk, jo ir lielāka pārliecība, ka negaidītās situācijās izdosies izvairīties no sadursmes un citām nepatīkamām sekām. Bet šī gan nav vienīgā autoskola, kuras pakalpojumu klāstā ir šāda veida nodarbības. Ja ir vēlme ko tādu izmēģināt, tad jāmeklē tā autoskola, kas ir vistuvāk un arī piedāvā šādu iespēju.

Neaizmirsti par drošību

Lai gan ir labi pārvaldīt auto ekstrēmos apstākļos un prast varbūt kādu filmu cienīgu triku izpildīt, tomēr jāatceras, ka tās ir iemaņas, ko jālieto tad, kad ir draudīga situācija, kurā nepieciešams izvairīties no avārijas. Tās nav prasmes izklaidei uz autoceļa, kad ir blīva satiksme. Prioritāte vienmēr ir drošība un ceļu satiksmes noteikumu ievērošana. Jaunās prasmes, izmantotas neatbilstošās situācijās bez reālas nepieciešamības, var pat izraisīt nepatikšanas, nevis tā novērst.

Lai ekstrēmas ainas, pakaļdzīšanās un triki paliek vareno Kobras-11 ceļu policistu ziņā vai Ātrs un bez žēlastības varoņu rokās! Viņiem ir pašas labākās automašīnas, viņiem palīdz kaskadieri un arī datorprogrammas, kas gala rezultātam palīdz izskatīties īpaši aizraujošas, jo filmu mērķis taču ir noturēt mūs, skatītājus, pie TV un kino ekrāniem.

Lai ekstrēmas izjūtas, ko rada auto, labāk paliek izjustas ar kino strapniecību!

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén