Sēta, vārti un signalizācija jeb filmu sižeti mudina domāt par drošību savā mājā

Skatoties filmu ar kriminālu sižetu, kur ļaundari naktī iekļūst mājā, uzbrūk vecākiem un nolaupa bērnus, satrūkstas ikviens skatītājs, kuram pašam ir ģimene un blakus istabā saldā miega guļ atvases. Pēc tādām filmām man ir paradums aiziet uz bērnistabu pārbaudīt, vai viss kārtībā, vai aizkars aizvilkts un logs ciet. Mājai ir tikai viens stāvs, kas arī ir papildu faktors bažām par drošību.

Tie visi sižeti, ko redzam asa sižeta un kriminālās filmās, seriālos, pierāda to, cik izdomas bagāti un arī aukstasinīgi ir noziedznieki. Un nevajadzētu lolot ilūzijas, ka pasaule kādreiz kļūs par drošāku un mierīgāku vietu. Arvien vairāk nākas domāt par drošības jautājumiem gan globālā, gan pavisam lokālā aspektā. Un pats tuvākais taču katram ir savs mājoklis.

Un tā ir vieta, kur par drošību ir jādomā visvairāk, jo tur taču atrodas tas, kas mums pieder, tur uzturas mūsu mīļākie un tuvākie cilvēki.

Drošības jautājumi mājā ir katra paša rokā, visu var izdarīt un īstenot pēc augstākajiem standartiem, tomēr tas vienmēr saistās ar zināmiem izdevumiem, tāpēc jāizsver, kas konkrētajā situācijā ir efektīvākais veids vai daži veidi, kā sniegt ģimenei un savam īpašumam drošību un aizsardzību no ārējiem cilvēku radītiem apdraudējumiem.

Sēta un vārti — pats minimums. Ja ir sava māja ar pagalmu, tad ir tikai loģiski, ja tam apkārt ir kvalitatīva sēta un droši vārti. Tā ir galvenā barjera, kas nodala savējo no svešā, ziņo apkārtējiem, ka šeit sākas privātīpašums, kurā ienākt drīkst tikai ar uzaicinājumu. Laba izvēle ir bīdamie vārti, jo tie ir ērti. Bīdāmie vārti piemēroti arī nelieliem pagalmiem. Un ja vēl bīdāmie vārti ir ar automātisku mehānismu, tad tā ir papildu drošība, ka tos nevarēs atvērt neviens, kuram ir pieeja vārtu vadības mehānismam. Tā var būt pults, karte, kods vai kāds cits veids, kas šķiet ērts.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén