Skatāmies seriālus par ārstiem, bet vai par savu veselību rūpējamies?

Domāju, ka nebūs kļūdains apgalvojums par to, ka ļoti daudziem patīk skatīties filmas un seriālus par dakteriem un medicīnu vispār. Piemēram, Grejas anatomija, Doktors Hauss, Melnais kods un citi seriāli ir ieguvuši slavu visā pasaulē. Katra nākamā sezona ir tikusi gaidīta ar aizturētu elpu. Jā, redzēt uz ekrāniem pašaizliedzīgus ārstus, redzēt, kā tiek risināti dzīvībai svarīgi jautājumi un glābtas ģimenes — tas ir aizraujoši un patiešām aizkustinoši.

Tomēr svarīgais jautājums ir tāds — kāpēc ir tik liela interese par medicīnu seriālos un filmās, bet tik nevērīga attieksme pret savu veselību ikdienā?

Kāpēc baidāmies doties pie ārstiem?

vizīte pie ārsta

Vai katrs pats sev varam atbildēt, kāpēc baidāmies no ārstiem, vairāmies laikus doties uz pārbaudēm? Tam pamatā ir psiholoģisks faktors, jo ārsta apmeklējums saistās ar satraukumu, bažām, iespējamību dzirdēt nepatīkamas ziņas. Tāpēc arī mēģinām atlikt ārsta apmeklējumu, jo pastāv iespēja, ka veselības problēmas atrisināsies pašas no sevis. Tomēr tā notiek tiešām reti. Vairumā gadījumu vilcināšanās veselības stāvokli tikai pasliktina, kaite kļūst grūtāk, ilgāk un dārgāk ārstējama.

Ja ikdienā tiktu pievērsta liekāka uzmanība veselībai un tās profilaksei, tad arī daudz mazāk darba būtu ārstiem, kuri cīnās jau ar pacientu kritiskām situācijām un reāli glābj dzīvību, kas ne vienmēr ir iespējams.

Ja ikdienā būtu jāsaliek savas prioritātes, tad veselība lielai daļai nav pirmajā trijniekā, tur drīzāk vietu ieņem darbs un karjera, ģimenes locekļu vajadzības, sabiedriskā dzīve un citas lietas. Veselības jautājumi ir kaut kur tālāk sarakstā, tāpēc bieži vien tiem trūkst gan laika, gan līdzekļu.

Ērts risinājums — profilaktiski izmeklējumi

Viens no labiem veidiem, ka izvairīties no nopietnas saskarsmes ar ārstiem un medicīnu, ir rūpes par savu veselību jau profilaktiskā līmenī. Tas attiecas uz dzīvesveidu — uzturu, sportu, atpūtu. Un papildus tam vēl būtu regulāri jāveic profilaktiskas veselības pārbaudes, kas atbilst vecumam un dzimumam.

Sievietēm tas noteikti ir arī ginekologa apmeklējums un ultrasonogrāfija, lai zinātu, ka ar reproduktīvo veselību viss ir kārtībā. Ultrasonogrāfija ir ātra un nesāpīga diagnostikas metode. Ultrasonogrāfija var tikt veikta tik, cik nepieciešams, jo tā nav veselībai kaitīga. Un vēl  — ultrasonogrāfija ir arī viena no finansiāli izdevīgākajām diagnostikas metodēm. Tā ir efektivitāte par saprātīgu cenu. Ultrasonogrāfijas cenas nav salīdzināmas ar datortomogrāfiju vai magnētisko rezonansi, ko var vajadzēt, ja būs jau nopietnākas veselības problēmas.

Ieguldījums veselībā ir ilgtermiņā

Tas, ko darām savas veselības labā vēl pirms ir piemeklējušas kādas kaites, ir visnoderīgākais. Tie līdzekļi, ko ieguldām savā veselībā un izskatā, palīdzēs saglabāt labu pašsajūtu un pašapziņu arī nākotnē.

Svarīgi arī tas, kā rūpējamies par savu ķermeni, kā to kopjam un attiecamies pret to. Arī tas ietekmē kopējo dzīves kvalitāti un palīdz vienmēr justies labi. Piemēram, rūpes par zobu un mutes veselību ir ļoti būtiskas. Ja zobi ir neveseli, ja tie iztrūkst, tad tas ietekmē arī veselības stāvokli. Tāpēc ir vērts ieguldīt līdzekļus, lai laikus apmeklētu labu zobārstu, vajadzības gadījumā arī tiktu veikta zobu protezēšana. Mūsdienās zobu protezēšana ir ļoti moderna un zobu protēzes vairs nav nekas tāds, ko atceramies no vecmāmiņu laikiem. Tāpēc katrs varam parūpēties, lai mūža garumā būtu skaists smaids un laba veselība.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén