Kino ārpus kinoteātra — interesanta pieredze

Kad runa ir par kino, tad automātiski domājam par kinoteātra atmosfēru, lieliem un mīkstiem krēsliem, popkornu un dzērieniem, neiztrūkstoši ir reklāmu rullīši pirms filmas sākuma. Tomēr kinoteātris nav vienīgā vide, kur kino var veiksmīgi dzīvot un sasniegt savu auditoriju un radīt cerēto efektu uz skatītāju.

Pateicoties dažādām ierīcēm un tehnoloģijām, kino ir spējīgs veiksmīgi iziet ārpus kinoteātra sienām un iekarot gandrīz jebkuru vietu.

Brīvdabas kino

Brīvdabas kino laikam ir viens no dzirdētākajiem un populārākajiem veidiem, kā kino eksistē ārpus tradicionālā formāta un vides. Brīvdabas kino ideja ir sena, bet joprojām dzīva arī mūsdienās. Tā pielāgojas laikmeta garam un tendencēm. Arī tagad Rīgā un citās pilsētās tiek rīkoti brīvdabas kino pasākumi. Tiem parasti ir arī kāds papildu vēstījums, jo kino, kas šajos pasākumos tiek izrādīts, ir ne no masu ražojuma, ko piedāvā Holivuda, un kas pelna miljardus kino kasēs.

Tas bieži vien ir mazbudžeta kino, filmas ar sociāli politisku un pilsonisku saturu, kas liek skatītājiem domāt, vērtēt, ne tikai izklaidēties.

Kāpēc gan neizmantot gada silto laiku un kino neizbaudīt svaigā gaisā un skaistā vidē? Piemēram, brīvdabas kino vakari vasarās notiek Spīķeros, Kalnciema kvartālā un citās radošajās vidēs. Ir tikai jaseko informācijai, kas mūsdienu sociālo tīklu laikmetā nav nekāda problēma.

Kino festivāli

kinofestivaliLatviju arī varētu uzskatīt par kino festivālu tradīcijas cienītāju. Lai gan šajā jomā rīkotājiem nereti nākas saskarties ar dažādām grūtībām, tomēr tas nav spējis uzvarēt mūsu mīlestību pret kino. Ik gadu Latvijā notiek vairāki kino festivāli, kuru norises vietas arī ir visdažādākās. Kino vajadzībām tiek pielāgotas telpas un vides dažādās vietās.

Kino festivāli ir labs veids, kā sekot kino pasaules tendencēm, redzēt tādas filmas, ko citviet nebūs iespēja savām acīm skatīt. Tāpat ir festivāli, kuros savus veikumus atrāda arī jaunie kino mākslinieki, kuri varbūt īsti neierakstās tradicionālajos kino standartos un formātos.

Kādi tad ir Latvijā iecienīti un jau savu publiku iekarojuši kino festivāli?

  • Rīgas Starptautiskais kino festivāls
  • Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS
  • Baltijas jūras dokumentālo filmu forums
  • Kinofestivāls “Spektrs
  • Festivāls “Future Shorts”
  • Starptautiskais kinoforums “Un Vārds tapa filma…”

Kino var dzīvot katrā mājā un pat garāžā

kinoteātris-garazaIepriekš minētie piemēri par kino iziešanu ārpus tradicionālās telpas jau ir tādi apjomīgi, ar labu organizētību, finansējumu un tendēti uz sabiedrību. Tomēr tie nav obligāti priekšnosacījumi, lai izbaudītu kino kaut kur citur ārpus kinoteātra. Tagad mūsdienu tehnoloģijas atļauj ikvienam sev ērtā vidē, vietā un laikā noorganziēt kādu kino seansu vai mini festivālu draugu vai ģimenes lokā. Varbūt pa ieviest tradīciju ar ikmēneša kino vakaru omulīgā garāžā?

Kāpēc pieminu garāžu? Jo pats esmu sācis rīkot šādus pasākumus. Kopš tā laika, kad uzbūvēju kārtīgu garāžu un tajā iekļāvu vietu ne tikai automašīnai, ar draugiem ik pēc dažiem mēnešiem tur satiekamies, lai noskatītos kādu labu filmu, uzspēlētu bilijardu, iedzertu nedaudz. Tas ir mūsu stūrītis.

Man ir automātiskie garāžas vārti, kas veras uz augšu. Te ir ērti un piemēroti, lai telpu labāk pielāgotu šādām aktivitātēm. Garāžā ielikti ērti dīvāni, skaņu sistēma. Garāžas vārti aprīkoti ar signalizāciju, lai viss, kas tajā atrodas būtu drošībā. Lai būtu par to pārliecība, garāžas vārti tika pasūtīti no Ripo — http://ripo-baltic.com/varti/garazu-varti.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén