Šogad pēc vasaras jābrauc uz ārzemēm

Šovasar laiks Latvijā nelutina, tāpēc tie, kuriem ir iespējas, dodas baudīt vasaru kaut kur uz ārzemēm. Sociālo tīklu bildes liecina, ka iecienītas ir Kanāriju salas, Itālija, Francija. Tur vismaz ir cerība sagaidīt siltākas dienas par tām, ko redzam vietējās laika ziņās.

Arī mēs ar draugiem nolēmām, kad ir jāņem vasara savās rokās un jātiek pie kārtīgas atpūtas vietā, kur tiešām ir saule un var arī novilkt džemperi. Tāpēc nolēmām braukt ceļojumā ar auto. Pa ceļam apskatītu daudz ko skaistu, bet gala mērķis būtu Francijas dienvidu daļa. Esam jau ar auto braukājuši pa Eiropu, tāpēc tas nebija nekas svešs. Iemaņas šāda ceļojuma plānošanā bija, tāpēc ķērāmies pie darba. 

Bet viens no svarīgākajiem darbiem pirms tik gara brauciena bija auto pārbaude un savešana kārtībā. Vienā no braucieniem reiz gadījās ķibeles, kas ārzemju servisos mums izmaksāja tiešām daudz, tāpēc šādu kļūdu vairs negribējām pieļaut.

Tāpēc auto tika nogādāts servisā, lai veiktu pārbaudes un zinātu, kas ir darāms, lai ceļš uz Franciju būtu bez ķibelēm. Servisā atklāja dažus sīkumus, ko vajadzēja pielabot, tāpat bija jānomaina arī amortizators. Lai viss darba process noritētu ātrāk, vajadzīgās detaļas nopirkām paši, un arī izdevīgāk. Piemēram, amortizators Trodo.lv auto detaļu interneta veikalā izmaksāja mazāk nekā servisā, kur jau ir lielāks uzcenojums.

Darbi ar auto sagatavošanu ceļam aizņēma dažas dienas, bet tas bija pats svarīgākais, kas jāpaveic. Pa to laiku arī paspējām salikt mantas līdzi ņemšanai un saplānot aptuveno maršrutu, ko gan ļoti smalki negribējām izplānot, lai varētu arī ļauties mirkļa idejām. Tā kā mums nebija ļoti ierobežots ceļojuma laiks, tad varējām droši plānot rezerves arī negaidītām pieturām un varbūt arī kādām lielākām novirzēm no maršruta.

Ceļojums ilga nedaudz vairāk par divām nedēļām. Un tas bija lielisks! Tā kā tikko esam agriezušies mājās, tad vēl esam ceļa noskaņās un iespaidos. Tiešām izbaudījām sauli, īstu vasaras sajūtu. Tas bija tieši tāds atvaļinājums, kādu gribējām. Citas vasaras to varēja īstenot tepat Latvijā. Nu, nekas, lai šogad būtu Francija! Un tieši tas, ka devāmies ceļā ar auto, deva lielu brīvību ceļojumu izveidot tieši tādu, kādu vēlējāmies.

Vēl ir palicis nedaudz vairāk kā mēnesis vasaras, varbūt arī jūs varat paspēt kaut kur tālāk aizbraukt?

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén