Uz Rīgu pēc izklaides

Ja dzīvo kādā nelielā mazpilsētā vai novadā, tad brīžiem var izjust, ka ir pārāk maz iespēju atpūsties, izklaidēties, izbaudīt pašas jaunākās tendences. Es šo atšķirību īpaši asi izjutu, kad no studiju gadiem, kas pagāja Rīgā, atkal pārcelos uz dzīvi ārpus pilsētas. Jā, tam bija savi plusi, kas ir svarīgi ģimenei un bērniem, bet tieši kultūras dzīves ziņā es izjutu iztrūkumu.

 

Man gribējās biežāk tikt uz teātri, gribēju, ka var jebkurā dienā aiziet uz kādu izstādi vai labu filmu. Vispār kinoteātris man ļoti pietrūkst, jo esmu liela Holivudas filmu cienītāja. Protams, ka tagad jau modernās tehnoloģijas un internets ļauj filmas skatīties jebkurā vietā, tomēr man patīk šis pats kino rituāls, kad ir popkorns, dzēriens, ērti krēsli, liela zāle un laba kopmānija.

 

Tas viss ir vesels notikums, ko man tiešām patīk izbaudīt. Bet tur, kur tagad dzīvojam, nav šādas iespējas.

 

Tāpēc tad, ja izdodas ieplānot brīvu laiku visai ģimenei, braucam uz Rīgu ar nodomu tiešām izbaudīt kaut ko no dažādajām atpūtas un izklaides iespējām, kas tur ir pieejamas. Bērni parasti pieprasa zoodārzu, kopā aizejam noskatīties arī animācijas filmu, aizejam uz kādu atpūtas parku, kur ir dažādas atrakcijas. Tās vienmēr ir piesātinātas emocijas un dienas beigās pamatīgs, bet patīkams nogurums. Cenšamies vienu reizi mēnesī izplānot šādu dienu, kad dodamies uz galvaspilsētu pēc kultūras un izklaides.

kultura-atputa-izklaide-riga

Gadīties mēdz visādi

Bet šie braucieni uz Rīgu mums saistās ne tikai ar atpūtu un izklaidēm, arī ar dažādiem interesantiem atgadījumiem gan pa ceļam, gan pašā Rīgā. Ceļš jau nav nekāds īsais. Jābrauc ir gandrīz divas stundas līdz Rīgai. Un vēl pilsētā sastrēgumos jākavējas. Un, ja ir mazi bērni, tad jau piedzīvojumi un atgadījumi speciāli arī nav jāmeklē.

 

Ir gadījies pa ielām klaiņot un meklēt bērna mantiņu, kas kaut kur nezināmā vietā izkritusi. Bet mājās braukt bez tās nevar. Dzīvības un nāves jautājums.

 

Ir gadījies sastapties uz ceļa ar ne tiem godīgākajiem cilvēkiem, no kuriem veiksmīgi gan izdevies tikt vaļā tikai ar izbīli. Un esam pat Rīgā auto remontējuši, lai tiktu pēc tam mājās. Pilsētā konstatējām, ka mašīnai kaut kas nav kārtībā ar priekšējo riteni. Meklējām, kur ir tuvākais serviss, kur pieejams remonts un riepu maiņa. Labi gan, ka riepu maiņa Rīgā ir izplatīts pakalpojums, jau uz tās pašas ielas atradām servisu. Tur apskatījās un teica, ka riepa beigta, vajadzīga riepu maiņa abām priekšējām, jo likums nosaka, ka abām uz vienas ass jābūt vienādām. Labi, ka bija vasarā, turpat servisā dabūjām lētas lietotas vasaras riepas, tika veikta riepu maiņa. Bija lieki uzdevumi. Toties nokļuvām mājās.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén