SKATĀMIES KINO. “VĒJIEM LĪDZI”

Skatāmies kino. “Vējiem līdzi”

Laikā, kad mūsdienu kino ir palicis gana sarežģīts skatītāja prātam, ik pa laikam parādās vēlme noskatīties kaut ko no klasikas. Bet šī filma, par ko ir stāsts šeit, nav tikai klasika, tā ir krietni kas vairāk.

Vesela dzīve iekš kino

vējam līdzi“Vējiem līdzi” būtu jāzina ikvienam. To es sapratu tad, kad izlasīju visas pieejamās šīs grāmatas daļas un noskatījos abas filmas daļas. Jā, izklausās gana laikietilpīgi. Nenoliegšu, tā arī bija, bet savu izvēli nenožēloju ne mirkli.

Tas ir mīlasstāsts, kuru noteikti NERAKSTURO vārds – “salkans”. Jā, kā jau allaž, tiek iemīlēts “nepareizais” vīrietis, liktenīgā sieviete dabū pamatīgi ciest. Bet dzīve viņu tā izmāca, ka no trauslas būtnes viņa (Skārleta) pārvēršas sievietē, kuru ciena ik viens vīrietis. Vai nīst tie, kas nespēj cienīt.

Tā ir vesela dzīve iekš kino. Un ne tā vienkāršākā dzīve. Vairākas laulības, zaudējumi, grūtniecības, smagas dzemdības, nāve, kas bijusi teju rokas stiepiena attālumā… Tas viss ierakstīts Skārletas liktenī.

Karš un sāpes

filmešanaDarbības laiks ir ļoti plašs. Tā ir visa Skārletas dzīve no jaunības līdz pusmūžam. Pa vidu gadās arī kara laiks, kuru nācās pārdzīvot īpaši smagi. Trauslā Skārleta dabūja skatīt savām acīm kā nodeg draugu košie nami, kā no kaujas lauka pārrodas labi paziņas bez kādas ķermeņa daļas. Tas viss viņu notrulina un padara nežēlīgu pret pasauli, it īpaši pret jenkijiem, kas skarbi un piedzērušies vēlas atņemt viņai tēva mājas.

Greznas balles un tērpi

balleTai pat laikā lasītājam vai skatītājam (iesaku vispirms izlasīt grāmatas) tiek dota iespēja ar pavērtu muti noraudzīties skaistajos to laiku tērpos un cepurēs, kādas mūsdienās redzēt vien muzejos. Greznās balles un galdi, kas lūzt no ēdieniem… Ziedi, ziedi visapkārt, kalpi un sudraba trauki…

Ja tajos laikos būtu bijusi populāra ziedu piegāde kā šobrīd (ziedu piegāde Rīgā ir kļuvusi ļoti iecienīta, piedāvājumu var palūkot šeit: http://flowersexpress.lv/ ), tad Skārletas nama durvis allaž būtu ziediem klātas, jo viņa zināja, kā koķetēt ar pielūdzējiem un iegūt jeb kura vīrieša uzmanību.

Par šo filmu var rakstīt grāmatu. Grāmatu kā atsauci par piedzīvotajām emocijām skatoties to. Tomēr iesaku izlasīt grāmatas, jo tajās tik ļoti pievērsta uzmanība skaistajām detaļām, kas šad tad palaistas garām filmā. “Vējiem līdzi” ir piesātināta un dziļa filma, kas jāredz visiem! Tā patiks visu žanru piekritējiem.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén