Ar kameru uz TU

Kino industrija ir kas burvīgs. Jau agrākos laikos kino saistījās ar maģiju, ar ko tādu, kas šķietami neīstenojams. Kā var padarīt bildi kustīgu, kā parādīt skatītājam aktiera emocijas, kā ieviest skaņu un, vēl vairāk, īpašus efektus!

Mūsdienu kino esense

Image result for film tumblrMūsdienu kino, salīdzinot ar klasiku, ir kas pavisam cits, cita opera. Tas ir piesātināts specefektiem, tajā nekautrējas parādīt vardarbību un erotiskas ainas. Kino nav slikts, tas ir kļuvis prasīgs pret skatītāju. Tagad skatītājam pašam jāizvēlas, ko skatīties, ko izvēlēties no plašā filmu piedāvājuma. Svarīgākais ir „izvilkt” esenci no katras filmas, to, kas ir svarīgs katram skatītājam.

Pašam sava filma – iespējams

Tāpat kā izlasot labu grāmatu rodas vēlmeImage result for film tumblr uzrakstīt pašam savu stāstu… Noklausoties labu mūziku rodas vēlme radīt pašam savu „bītu”… Tāpat kā redzot skaistus attēlus, rodas iedvesma fotografēt pašam, tāpat arī redzot labu (vai tieši pretēji – ne tik labu) filmu, rodas vēlme radīt ko līdzīgu (vai pretēju redzētajam) sev pašam. Un kāpēc ne? Mūsdienās visas šīs iespējas ir tik pieejamas!

Uzmetums savai filmai – iz dzīves

Image result for film tumblrKāpēc gan nepamēģināt radīt kaut vai elementāru klipu, reklāmas rullīti? Atliek tikai uzmest prātā pavisam vienkāršu scenāriju.

Piemēram:

Riepu interneta veikals. Klients domīgs apmeklē riepu interneta veikala mājaslapu, lai atrastu savam auto piemērotas riepas. Viņš izdara pāris klikšķus ekrānā un apmierināts aizver datoru. Noskan zvans pie durvīm. Ir atbraucis kurjers no riepu interneta veikala! Klients apmierināts, reklāma parāda, ka serviss lielisks – viss izdevies! Un uzfilmēt tik vienkāršu kompozīciju – elementāri!

Bet ar ko?

Kaut vai ar mobilo telefonu! Viedtālruņi ir tik lieliski aprīkoti, ka nu jau ar tiem var uzņemt kaut vai pilnmetrāžas kino! Pamēģini, cik labi video rullīši sanāk vienkārši nofilmējot un apstrādājot materiālu savā tālrunī. Bet var ķerties klāt nopietnākai tehnikai. Vairumā digitālo kameru ir arī filmēšanas funkcija. Un kvalitāte ir ļoti laba, pat izcila! Cena ir paliela. Bet neviens neliek izvēlēties pavisam jaunu tehniku. Ja tikai vēlaties pImage result for mobile filming tumblramēģināt ko uzfilmēt – ss.lv vienmēr atradīsiet lērumu lietotas tehnikas piedāvājumu!

Ja iegādāsities kameru un sapratīsiet, ka tomēr filmēt nevēlaties – to varēs izmantot mājas vajadzībām, ik pa laikam uzņemot pa kādai fotogrāfijai.

Pērkot lietotu tehniku labāk gan konsultēties ar kādu, kas kaut ko no tās saprot. Jo var gadīties iegrābties precē ar slēptiem defektiem.

Profesionālās kino kameras – priekš profesionāļiem

Ja arī nauda jums aug kokos, vienalga neiesaku izvēlēties profesionālu kino kameru neko par to nezinot. Lai lieli aparāti paliek priekš profesionāļiem. Jo nav absolūti nekādas jēgas no labas tehnikas, ja nav sajēgas ko ar to darīt!

Ir pieejami dažādi kino kursi un apmācība filmēšanā. Ja patiešām ir vēlme – atliek ieguldīt nedaudz naudas savai pašizaugsmei. Kas zin, varbūt izdodas radīt nākošo grāvēju! Ja diploms būs kabatā, arī darba iespējas kino jomā paaugstināsies. Un hobijs, kas ir arī darbs – tā ir bauda. Ja ar kameru būsiet uz TU, izdosies arī lielisks gala rezultāts.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén