Filmējot reklāmas, jārīkojas radoši

Jau vairākus gadus strādāju reklāmas nozarē. Vairāk darbojos tieši ar video reklāmu filmēšanu. Mans darbs ir visu pārraudzīt, sagatavot reklāmas konceptu un atbildēt par to, lai būtu savākts viss nepieciešamais reklāmas filmēšanai. Tālāk jau strādā režisors kopā ar operatoru un citiem tehniskajiem darbiniekiem.

 

Šajā laikā esmu strādājusi ar daudziem klientiem un viņu reklāmām. Reizēm viņi paši ļoti labi zina, ko vēlas, kā visam jābūt, ar viņiem kopā strādājusi laba mārketinga komanda, kas zina, kādai tieši jābūt reklāmai. Citreiz klients vienkārši grib, lai top kaut kas labs, bet nezina, kas tieši. Tāpēc visu atbildību par rezultātu uzliek mūsu komandai.

 

Bet vienmēr rēķinos ar to, ka man būs jāspēj rīkoties radoši, atbilstoši situācijai, risināt arī nestandarta notikumu gaitu. Tā ir viena no lietām, kas man šajā darbā patīk. Tas rada gan stresu, gan profesionālu izaicinājumu.

 

Man patīk sagatavot visu, kas vajadzīgs filmēšanai. Tie ir tērpi, rekvizīti, vietas piemeklēšana, ja tas notik ārā, ja telpās, tad tās ir pārdomāti jāiekārto. Ko tik man nav bijis jāmeklē! Bieži vien detaļas ir ļoti būtiskas, lai reklāma radītu vēlamo iespaidu un būtu vizuāli efektīva, gaumīga.

 

Kādreiz tie ir amizanti un ne mūsdienu modei piederīgi tērpi, ko meklēju lietoto preču tirdzniecības vietās. Regulari tās ir mēbeles — kādi noteikta lieluma un dizaina galdi, krēsls, bērnistabas komplekti un daudzi citi varianti, jo reklāmu saturs un sižets var būt visdažādākais. Jābūt gatavam realizēt un sadabūt gandrīz jebko, ja klientam tas ir nepieciešams, ja viņš gatavs par to maksāt. Reiz bija vajadzīgs milzīgs masīvkoka galds, ko es ar lielām pūlēm atradu. Un tā transportēšana bija īsta epopeja, bet rezultāts bija tieši tāds, kādu bijām iztēlojušies mēs un gribēja arī klients.

 

Reklāmas nozare ir ļoti radoša un mainīga, te neviena diena nav līdzīga iepriekšējai.

 

Vienmēr ir jābūt gatavam kaut kam pārsteidzošam. Tāpēc ne visiem šāds darbs patīk un ir piemērots. Jāstrādā arī ar aktieriem un cilvēkiem, kuriem nav nekādas filmēšanās pieredzes.

 

Tomēr, lai arī cik grūts būtu process, vienmēr ir liels prieks redzēt labu gala rezultātu. Vienmēr jūtu sajūsmu, ja televīzijā vai internetā redzu reklāmu, kurai es esmu pielikusi savu roku un radošo domāšanu. Tie ir mana un komandas darba augļi.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén