Labs atgādinājums – pārbaudīt dzimumzīmes

Man sanāca kādā vietējā televīzijas kanālā uzslēgt raidījumu par ādas problēmām, kur runāja zinošs dermatologs. Tēma bija vairāk tieši par dzimumzīmēm, kas arī man ir aktuāla tēma, jo dzimumzīmju man ir daudz. Tāpēc raidījumu neaizslēdzu projām un nolēmu paskatīties tālāk.

Dzirdētā informācija un arī redzētie uzskates materiāli radījumā man bija nopietns atgādinājums, ka jau vairākus gadus neesmu pievērsusi savām dzimumzīmēm uzmanību. Pirms kādiem gadiem biju uz pārbaudēm, tad teica, ka viss kārtībā. Bet, ja tagad tā kritiski izvērtē dzimumzīmju stāvokli, tad varu secināt, ka dažas ir kļuvušas lielākas, dažas pat parādījušās jaunas. Tas nozīmē, ka vajadzētu tās pārbaudīt.

Man tikai bija jāatrod dermatologs, kura viedoklim varētu uzticēties. Tāpēc internetā pētīju informāciju, medīcīnas un skaistumkopšanas iestāžu pakalpojumu piedāvājumu. Dermatologs bija sastopams daudzās vietās, bet es izvēlējos apmeklēt to, kurš man bija ērtā vietā, par kuru bija labas atsauksmes. Tā kā mani interesēja  ne tikai  medicīniski aspekti, bet arī kosmētiski, jo vēlējos no sejas noņemt divas dzimumzīmes, tad dermatologu apmeklēju Era Esthetic klīnikā.

Vizīte pie dermatologa man bija patīkama, ārsts veica rūpīgu apskati, izpētīja dzimumzīmes. Par laimi, nekas aizdomīgs netika konstatēts. Šajā ziņā varēju būt mierīga. Bet ārsts tomēr ieteica ik pa laikam pāraudīties, jo fakts, ka man ir daudz dzimumzīmju, tomēr ir viens no riska faktoriem, kas var attīstīties.

Noņemt dzimumzīmes ir vienkārši

Otrs jautājums bija kosmētiska rakstura. Dermatologs apstiprināja, ka droši varu veikt dzimumzīmju noņemšanu, tam nav nekādu medicīniska rakstura šķēršļu. Turpat klīnikā Era Esthetic pieteicu dzimumzīmju noņemšanu ar lāzeru. Jau pēc dažām dienām varēja veikt šo procedūru.

Kāpēc es vēlējos spert šādu soli? Dzimumzīmes bija traucējošā vietā. Un uz tām veidojās apmatojums. Tas man traucēja, nevarēju arī droši atbrīvoties no matiņiem, jo tas bojāja dzimumzīmi, radot iekaisuma riskus. Tāpēc labāk izvēlējos no tām vispār atbrīvoties. Noņēmu vienu dzimumzīmi arī uz ķemeņa, Tā atradās tieši tajā vieta, kur krūštura vīle. Un tādēļ audums to nemitīgi berzēja. Dzimumzīme niezēja, es to kasīju, biju pat savanojusi. Tas bija nepatīkami un traucējoši. Tāpēc ar lāzeru tika noņemta arī tā.

Dzimumzīmes ir jāuzmana un jāpārbauda, vajadzības gadījumā jānoņem, jo tām ir augsts melanomas risks. Ādas vēzis kļūst arvien izplatītāks, ar to sastopas gados jaunāki cilvēki, jo ādas kopšanas un dzīvesveida tendences pēdējās desmitgadēs ir bijušas diskutablas. Piemēram, solārijs, pārmērīga sauļošanās, aizsardzības līdzekļu nelietošana. Par ādas veselību sākam domāt tikai tad, kad kaut kas nav kārtībā. Bet āda patiesībā ir mūsu lielākais orgāns, par kur arī atbilstoši un profilaktiski jārūpējas. Ja jums ir dzimumzīmes, pārbaudiet tās pie dermatologa.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén