Kur meklējama laimīgas ģimenes rokasgrāmata?

Cilvēku savstarpējās attiecības ir mūžsena un sarežģīta tēma, kas nav izsmeļama. Tāpēc tā tiek risināta visur. Pietiek tikai paskatīties filmu, seriālu un raidījumu saturu, lai gūtu tam apliecinājumu. Kaut ko cilvēku attiecībās var pamatot ar zinātniskiem faktiem, bet liela daļa tomēr ir neizskaidrojama.

Kāds to sauc par mīlestību, citam tā ir pievilkšanās, kaut kādā mistiskā veidā kopā saiet un sader tieši šie cilvēki, bet citiem nekas neizdodas. Mūs visus tas ļoti interesē, katrs gribētu uzzināt laimīgas ģimenes un attiecību noslēpumus, saņemt rokasgrāmatu, kas garantētu, ka viss sanāks.

Bet, diemžēl, tas nav iespējams. Vienas recptes nav. Ir tikai nelielas vadlīnijas, ko piedāvā psihologi, dažādu jomu speciālisti, pat reliģiju pārstāvji. Un katra paša ziņā ir tas, ko no tā visa paņemt sev, nest savā dzīvē. Varbūt tomēr jāsāk no baltas lapas un jāveido visu pašam, pēc savas intuīcijas un nojausmas?

Ģimenes piemērs vienmēr ietekmē

Bet nē, sākt no baltas lapas savu attiecību un ģimenes dzīvei nav iespējams tāpēc, ka katrs jau ejam pa dzīvi ar to bagāžu, ko esam redzējuši kopš mazotnes. Kādas cilvēku attiecības ir bijušas mūsu acu priekšā. Tie ir vecāki, kaimiņi, vecvecāki, citu radinieku ģimenes. Tas viss mazam bērnam liek tādu kā puzli par to, kādai jābūt ģimenei, kādi rīcības modeļi kādās situācijās jāizmanto. Pat tad, ja ar prātu to noraidām un nepieņem, domājam, ka rīkosimies savādāk, tomēr zemapziņā kāda daļa tiecas uz to, kaut kādas pēdas tas atstāj. Saka, ka katram bērnam vajag redzēt kādu veiksmīgu un mīlošu ģimeni, kas var kļūt par piemēru, ka tas tomēr var izdoties, ka ir vērts mēģināt un censties.

Paaudžu attiecības un zināšanu nodošana

Ja dzimtā ir bijušas stabilas un laimīgas ģimenes, tad ir ļoti svarīgi šo informāciju nest tālāk nākamajām paaudzēm, stāstīt par to. Bērniem patīk izzināt, sajust savas saknes. Tas sniedz drošības sajūtu virzīties uz priekšu, veidot savu ģimeni. Lai meitene vai puisis izprastu tēva un mātes, sievietes un vīrieša būtību, sūtību un kaut kādā ziņā arī uzdevumus, viņiem jābūt kontaktā ar veiksmīgiem piemēriem.

 

Mēs ar brāli daudz brīvā laika pavadījām tieši ar vecvecākiem. Brālis kopā ar vectēvu darbojās garāžā. Viņi ne tikai remonteja auto vai mainīja vasaras riepas, bet runāja, sapņoja, vectēvs viņam ļoti daudz iemācīja par vīrišķību, atbildību, rūpēm par māju. Kaut vai tās pašas vasaras riepas viņš pats varēja uzlikt viens un divi, bet ļāva, lai brālis ķimerējs, palīdz. Tagad brālim ir sava ģimene, kas ir lieliska. Viņam ļoti labi izdodas, var redzēt, ka viņš rūpējas par visu, pats pamana, kas jālabo, jānomaina. Viņa sievai ir paveicies. Viņš saka, ka tieši vectēvs viņam ir bijis labs dzīves paraugs. Vectēvs ticēja, ka viņam viss izdosies. Tās vasaras riepas, ko viņš atļāva mainīt, brālim nozīmēja daudz. Tas bija apliecinājums, ka viņš ir vīrietis, kurš var tikt ar to galā.

Viena formula neder visiem

Kad kādreiz raidījumos vai presē ir stāsti, kā kādiem pāriem izdevies saglabāt lielisku ģimeni trīsdesmit, piecdesmit un vēl vairāk gadus, tad pēc viņu stāstītā saprotam, ka nav vienas formulas. Katram ir cits stāsts, cita situācija un cita laimes formula. Tāpēc atliek tikai paļauties uz saviem spēkiem, darīt visu to labāko no sirds. Un arī klausīties tajā iekšējā balsī, kas daudz pasaka priekšā, ja vien gribam to sadzirdēt. Laimīga ģimene ir sapnis daudziem, apskaužam romantisko filmu varoņus, kuri izdzīvo aizraujošus mīlas stāstus. Lai tas iedvesmo arī mums katram tomēr nebaidīties un ar pacietību, sirds gudrību veidot savu laimīgo ģimeni.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén