Ceļš ir meditācija

Man ļoti patīk braukt ar auto, man pat ļoti patīk tieši tāli braucieni, ja ceļš nav pārāk apgrūtinošs. Man jau kopš studiju laikiem ceļš šķitis vislabākā meditācija. Toreiz man tas sākās ar starppilsētu autobusiem. Mana ģimene dzīvo tālu laukos, bet studēju Rīgā, tāpēc gandrīz katru nedēļu braucu uz laukiem ar autobusu. Man patika pa logu vērot dabu, automašīnas, dažreiz klausījos austiņās mūziku.

Lasīt gan nevarēju, jo man tad paliek slikta dūša. Tāpēc tie vairāk bija prāta ceļojumi gandrīz divu stundu garumā. Es vienmēr gaidīju to brīdi, kad iekāpšu autobusā un apsēdīšos pie loga, lai aizklīstu savā pasaulē.

Tagad ar autobusu gandrīz vairs nesanāk braukt. Tagad ir automašīna. Bet ceļš joprojām man ir meditācija. Visideālākais ir variants, ja neesi pie stūres, jo tad nav spriedzes un uzmanības koncentrēšanas uz satiksmi. Vislabāk ceļu var izbaudīt pasažiera lomā. Joprojām mani fascinē Latvijas daba, vietas. Tāpēc regulāri braucu ceļojumos pa Latviju. Un mērķis ir ne tikai doties kaut ko apskatīt vai atpūsties, bet arī izbaudīt pašu braucienu.

Labs ceļš ar labu auto

ceļāSkaidrs, ka patīkamam un meditatīvam braucienam pamatā ir laba automašīna, kas nedraud uz ceļa apstāties, kurai ir labas ziemas vai vasaras riepas. Vairāk gan ceļojam vasarā, tāpēc vasaras riepām pievēršam īpašu uzmanību, lai tās būtu stabilas, klusas. Riepu radītais troksnis patiešām var būt kaitinošs, tāpēc šim parametram pievēršam uzmanību, kad meklējam jaunas vasaras riepas.

Bet meditatīvam braucienam svarīgas ne tikai klusas un izturīgas ziemas un vasaras riepas, bet arī daudzi citi sīkumi. Man patīk dzert automašīnā kafiju, klausīties labu mūziku. Iekārtojos ērti, atbīdot sēdekli un uzregulējot manu ideālo komforta temperatūru.

Un vēl nesaprotu tos cilvēkus, kuri var braukt ar biezajām virsdrēbēm. Man patīk jaku novilkt. Tad sajūtos patiešām ērti. Salonā vienmēr ir viss, ko man vien brauciena laikā var ievajadzēties. Šis pašas radītais komforts man palīdz atslābināties un tiešām izbaudīt ceļu.

Ieraudzīt no jauna

Saka jau, ka svarīgs ir nevis galamērķis, bet gan pats ceļš. Tas gan vairāk domāts filozofiskā rakursā, tomēr tam ir arī praktiskā pusē. Ceļojums uz kādu konkrētu vietu nav tikai tas, kas gaida galamērķī. Ja atver acis, tad iespaidus var gūt arī pa ceļam. Vai esat apskatījuši objektus, kas ir jūsu ierastajos braucienu maršrutos? Vide mainās. Tāpēc ir liela iespējamība, ka šogad pa ceļam uz laukiem var apskatīt jau kaut ko jaunu un interesantu, kas tur iepriekš nebija.

Ja jums nepatīk gari braucieni, pamēģiniet radīt sev vairāk komforta un paskatīties uz šo procesu no cita skatupunkta. Lai ceļš mūs visus pozitīvi pārsteidz un iedvesmo!

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén