Idejas smelties no speciālajiem raidījumiem

Pirms nu jau diezgan daudz gadiem Latvija bija to laimīgo valstu skaistā, kurā pasaulslavenais mūzikas kanāls MTV bija atvēris pat savu nodaļu, proti, mēs katru dienu varējām noskatīties teju tos pašus pasaulslaveno mūziķu video klipus, taču pārraides vadīja vietējās TV zvaigznes. Bija interesanti tik daudzos MTV raidījumus skatīties pielāgotus mūsu auditorijai: gan intervijas, gan sižeti un citas interesantas lietas, ko šobrīd piedzīvo amerikāņi, vismaz kādu brīdi bija iespējams piedzīvot arī mums.

Kā tas mēdz gadīties ļoti daudzos gadījumos, šis biznesa projekts nebija veiksmīgs, dzīvotspējīgs, un pēc kāda laika MTV latviešu kanālu atkal aizvietoja Amerikas Savienoto valstu auditorijai paredzētais produkts.

Protams, žēl bija šāds iznākums. Kaut arī varu saprast šī kanāla īpašnieku lēmumu, vienlīdz skaidrs, ka viņi pieļāva vienu no kļūdām, ko pieļauj daudzi uzņēmumi, kuri atver Latvijā savu produktu, proti, mūsu pirktspēja ir maza. Ja produkts tiktu pielāgots mūsu pirktspējai, arī atsaucība no mūsu auditorijas būtu daudz lielāka. Taču tāds ir bizness.

Kāpēc stāsts par šo mūzikas kanālu? Man patika tā raidījums Pimp my ride, kurā daudziem jauniešiem paveicās, jo viņu automašīna ieguva interesantu, brīnišķīgu izskatu. Praktiski var teikt, ka šie transportlīdzekļi bieži tika pamatīgi pārbūvēti, nomainīts viss iespējamais, uzlikts daudz kas jauns, aprīkots, modernizēts. Mums paveicās arī tādēļ, ka vairākiem jauniešiem no Baltijas valstīm: gan latviešiem, gan igauņiem, gan lietuviešiem bija pāris pārraides, kur tika veikti šādi uzlabojumi automašīnām.

To, kas automašīnās tika darīts, šķiet, izstāstīt būs grūti, jo katra pārraide darīja savu. Tika pārveidots salons, nomainīti diski, ierīkotas jaudīgas aparatūras, veikti uzlabojumi zem priekšējā paneļa. Bija interesanti vērot, kā mainās izskats, ka pat tādas sīkas detaļas kā diski, lukturi un citi sīkumi var būtiski uzlabot automašīnas izskatu.

Tiesa, tās pārraides, kuras bija pielāgotas mūsu auditorijai, nešķita dabiskas, jo visi iesaistītie personāži: latvieši, igauņi un lietuvieši, sajūsmā un pateicībā par viņu izvēlēšanos visu pārraidi runāja angliski. Tā pie mums nenotiek! Tas lika pazust ticamības momentam, jo bija skaidrs, ka viss raidījums ir iestudēts.

Taču ņemot piemēru no šīs pārraides, ir tagad interesanti pavērot televīzijās arī citus raidījumus, kuros tiek veikti uzlabojumi esošos transporta līdzekļos. Jā, tie vienmēr prasa lielus ieguldījumus, tomēr tas rezultāts, ko iegūst, brīžiem atgādina mākslas darbu. Pats labākais, ka daudzas idejas ir iespējams paveikt arī mums pašiem. Jā, nav viegli atrast līdzīgas detaļas, taču izdoma, radošums un pacietība var atmaksāties. Internetā var atrast daudzas lietas: diski, riepas, lukturi, auto krāsas un citas lietas, kas nepieciešams, lai mēs varētu pilnveidot savu transportu. Un ja pašiem nav zelta roku, allaž ir draugs google.lv, kur var meklēt uzņēmumus, kas sniedz dažādus auto uzlabošanas pakalpojumus.

Tās ir gan dažādas garāžas, gan individuālie mākslinieki, un pirms izdarāt izvēli, noteikti jāuzzina atsauksmes, jo automašīna – tas ir nopietns pasākums. Neviens nevēlas ieguldīt naudu, bet rezultātā sabojāt savu transportu. Šādu darbu var uzticēt vien tiešām labiem profesionāļiem, tāpēc reizēm labāk ir piemaksāt vairāk, toties saņemt lielisku pakalpojumu.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén