Vai pie mums ir tikpat profesionāli ārsti kā filmās?

Patiesībā runā varbūt būs ne tik daudz par filmām, bet tieši par specializētajiem seriāliem, kuru galvenie notikumi norisinās slimnīcās un ārstu dzīvēs. Nav runa par komēdiju seriāliem, kur galvenā doma ir cilvēkus izklaidēt, jo šādās filmās tiek rādīti pārspīlējumi un muļķīgi pārpratumi, taču mani interesē – vai pie mums ārstu attieksme un vēlme no sirds palīdzēt pacientam ir tikpat liela kā daudzo pasaules mēroga seriālos sākot ar Dr.Hausu un beidzot ar Ātro palīdzību, kas par zvaigzni padarīja Džordžu Klūniju.

Par pacientu cīnās līdz pēdējam

Kas mani šajos seriālos uzrunā ir tas, ka ārsts izrāda patiesas rūpes un tik tiešām meklē saslimšanas cēloni. Rodas sajūta, ka tas teju ir viņa pašcieņas un reputācijas jautājums, cik ātri un vai pacients vispār atlabs.

Jā, ārstēšanas procesā gadās pieļaut kļūdas, bet tās neatstāj dramatiskas sekas, turklāt ārsts tik tiešām izmeklē cilvēku pamatīgi, nevis pavirši paskatās un tad nezinot, ko ar viņu iesākt, izraksta kādas kapsuliņas.

Pats interesantākais ir tad, ja šādos seriālos par pacientu kļūst pats ārsts vai viņam ļoti svarīgs cilvēks. Tad atdeve šim darbam ir pat dubulta vai trīskārša.

Kā par pacientiem rūpējas pie mums?

aprupeMana pieredze līdz šim ir likusies pozitīva, jo tajās reizēs, kad esmu bijusi slimnīcā vai poliklīnikā, esmu ieguvusi to, pēc kā gāju. Vai tā būtu kompleksā veselības pārbaude, vai ultrasonogrāfija Rīgā, mani mērķi ir tikuši sasniegti un ar mani viss bija kārtībā.

Bet kā notiek tajās vietās, kur nonāk cilvēki ar patiesi smagām diagnozēm? Grūti teikt, jo līdzšinējā pieredze balstās vien uz radu, draugu un paziņu stāstīto. Un šeit, diemžēl, jāsecina, ka bieži nākas dzirdēt tieši neveiksmes pilnus stāstus, kur „galvenie varoņi” ir noguruši, neieinteresēti vai neprofesionāli ārsti un palīgpersonāls. Klausoties šos bezmaz vai šausmu stāstus, rodas sajūta, ka vecais teiciens: „Nav cilvēka, nav problēmu!” neattiecas tikai uz kriminālajām aprindām, bet arī ārstiem tas ir pat ļoti izdevīgs.

Ja esi vesels, esi laimīgs!

veselībaTā nu ir balta patiesība! Kamēr vien vienīgais, ko tu apmeklē, ir ģimenes ārsts profilaktiskai aprūpei vai ultrasonogrāfija Rīgā, kamēr zem sirds nēsā mazuli, lai pārliecinātos, ka viss norit labi, tu nudien esi laimīgs cilvēks.

Tādās reizēs ar skaudību var nolūkoties uz tiem sirmajiem cilvēkiem, kuri 80 gadu vecumā moži, dzīves enerģijas un veselības pilni var nodejot salsu uz skatuves, kamēr dažs labs jau 20 gadu vecumā ir kā salīkusi, nelaimīga večiņa, jo savas nevērīgās attieksmes dēļ nav laikus parūpējies par savu veselību. Un tas vēl ir tikai tas gadījums, kad kļūdas pieļauj pats cilvēks, taču, ja tām klāt nāk neprofesionālu un neieinteresētu ātru paviršā rīcība, tad rezultāts diemžēl ir tikai vien – pacientam drīz vien jāklauvē pie Svētā Pētera durvīm.

Ko darīt, diemžēl ieteikt nevarēšu? Atliek vien uzklausīt citu cilvēku pieredzi un sameklēt savā jomā tiešām zinošus, profesionālus ārstus, kurus interesēs tas, kas ar tevi notiek. Bieži tas ir privātpraksē strādājošs cilvēks, jo diemžēl valsts maizē dzīvot ir grūti, jo tur šādas zināšanas nenovērtē.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén