Vai tu vari skatīties 3D filmas?

Pavisam vienkāršs gadījums no manas dzīves: kopā ar draugiem bijām nolēmuši apmeklēt vienu no jaunākajām filmā, pie tam tā tika demonstrēta #d kvalitātē, kas mums likās kā papildu bonuss. Lai varētu skatīties filmu ar 3D veidam paredzētajām brillēm, viens no draugiem pat speciāli nopirka vienu dienu derīgas kontaktlēcas, jo citādāk viņš pastāvīgi nēsāja brilles.

Oftalmoloģija, protams, attīstījusies gana tālu, piedāvājot dažādus acu veselības problēmu risinājumus, taču tie nav lēts prieks, turklāt ne katram der piedāvātais atveseļošanās veids, tāpēc vairums cilvēku tāpat turpina nēsāt brilles.

Filmu, mēs, protams noskatījāmies, taču viens no draugiem skumīgi secināja, ka viņam droši vien tika salūzušas brilles, jo viņš neredzēja mūsu apbrīnotos 3D efektus. Izsakot pretenziju par to, nododot brilles atbildīgajai personai, viņš saņēma atbildi, ka brillēm nav problēmu, visticamāk viņš pieder pie tiem cilvēkiem, kuri vienkārši neredz 3D efektus.

Tas mūs pārsteidza, jo puisis, kurš speciāli pirka kontaktlēcas, visu bija redzējis lieliski, un mums loģiski šķita, ka grūtības kaut ko saskatīt varētu būt tieši cilvēkam ar redzes problēmām, nevis tiem, kuri labi redz. Izrādās nekā!

Patiesībā pasaulē ir gana daudz cilvēku, pat ar normālu redzi, kuriem ir grūtības skatīties attēlu 3D formātā. Un es nerunāju tikai par diskomfortu, sāpēm un nogurumu, bet viņi tik tiešām neredz 3D specefektus. Kāpēc tā, to lieliski var palasīt šajā pētījumā www.acis.lv lapā, kur veica pētījumu uz vairāk nekā 200 cilvēkiem tepat Latvijā. Es, protams, neiedziļināšos visos jēdzienos un terminos, taču pamatdoma ir skaidra: ir cilvēki, kuri smadzenes vienkārši savādāk neredz attēlu kā vien 2D formātā, kāds ir vispārpieņemtais mums ikdienā.

Kaut arī minēju, ka oftalmoloģija ir gana attīstījusies, domāju, ka šādas īpatnības tā diez vai var risināt, jo te vairāk vai mazāk iesaistīts ir viss cilvēka ķermenis, vai pareizāk sakot, galva, smadzenes un viss, kas nodrošina mums redzēšanu. Acu ārsts var palīdzēt mums risināt tos veselības jautājumus, kur iesaistītas tikai pašas acis, taču gluži kā daudz kas mūsu ķermenī, šajā gadījumā ar 3D efektiem risinājums vēl nav atrasts.

Šis notikums mūsu paradumos ieviesa zināmas korekcijas. Kad mēs dodamies ar draugiem atkal uz kinoteātri, mēs neesam atteikušies no filmu apmeklējumiem vispār, taču lielākoties priekšroku dodam parastajām filmām, jo tās mūsdienās arī filmētas ļoti labā HD kvalitātē, kas diezgan bieži aizstāj 3D efektus. Turklāt visi, kuri iet uz kinoteātriem, labi zina, ka par blakus priekiem jāmaksā lielāku naudu, proti, biļešu cenas uz 3D filmām ir dārgākas, turklāt pat cilvēkiem, kuriem ar redzes veselību ir viss kārtībā, pēc šādu filmu skatīšanās bieži ir noguruma sajūta. Tā ir papildu slodze acīm. Bet galvenais visā šajā ir tas, ka mēs ar draugiem kaut ko darām kopīgi. Neviena 3D filma nav tā vērta, lai atteiktos no draudzības.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén