Lai negaidīti notikumi neizjauc ieplānoto

videokameraFilmējot raidījumus un kino projektus, ir vajadzīgi cilvēki, kuri plāno darbu grafiku, gādā par to, lai visi vajadzīgie cilvēki un lietas īstajā brīdī būtu vajadzīgajā vietā. Un tas saistīts arī ar naudu un laiku, kas ieplānots darba veikšanai. Tāpēc nav patīkami, ja kaut kas neparedzēts izjauc plānoto darbu grafiku. Tie var sanākt papildus izdevumi, kā arī var tikt palaist garām īstais brīdis kādiem svarīgiem kadriem. Lai to nepieļautu, ir jau laikus jāparūpējas par iespējamajām negaidītajām situācijām un traucējumiem, scenārijiem, kā neļaut tam ietekmēt procesu.

Uzticama un kvalitatīva tehnika ir viens no svarīgiem priekšnoteikumiem, lai darbs ritētu raiti un profesionāli. Protams, ka vajadzīgi arī atbildīgi profesionāļi, kuri strādā ar šo tehniku. Tāpat arī aktieri un citi darbinieki filmēšanas laukumā. Ja visiem ir atbildība pret saviem pienākumiem, tad viss norit pēc plāna.

Pietiek kaut vai vienam svarīgam cilvēkam neierasties, lai vesela filmēšanas diena, kas izmaksā lielu naudu, tiktu izjaukta. Ir taču gadījies dzirdēt stāstus, kā ārzemju režisoriem ir grūtības uzņemt filmas ar slaveniem aktieriem, kuri ir lielas personības un kuri nesaprot režīmu, nesaprotas ar citiem aktieriem un arī filmēšanas komandu.

Bet ne visi iespējamie traucējumi nāk no tehnikas un cilvēkiem. Ir arī dabas ietekme, pret kuru bieži vien cilvēks ir nespēcīgs. Ja jāfilmē dabā un apgrūtinošos apstākļos, tad jārēķinās, ka vide var ieviest savas korekcijas. Sauli vai lietu nevar koriģēt, arī vētra var uznākt negaidīta, pārtraukt elektrības padevi. Tādām situācijām jābūt gataviem. Lai ir kur paslēpties, droši noglabāt tehniku, varbūt pat vajadzīgi akumulatori, kas darbina ierīces un sniedz apgaismojumu. Un automašīnām noteikti vajadzētu būt tādām, kas neapstāsies pie pirmā meža celiņa vai stiprāka lietus.

Jo mazāk iespējamo traucēkļu, kas var izjaukt plānus jo ātrāk un kvalitatīvāk norit darbs. Un pie skatītājiem nokļūst laba filma vai raidījums. Tieši tāpēc filmēšanas komandās vienmēr ir kāds, kurš atbild par plānošanu un to, lai šos plānus pēc iespējas mazāk ietekmētu.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén