Kino un automašīnas – pārspīlējumi un viltības

 

Ikviens būs pamanījis, ka spriedzes filmās ļoti būtisks elements ir tieši automašīnas. Tiek izmantotas modernas, ātras un pat leģendāras automašīnas, kas var traukties pa ceļiem neiedomājamā ātrumā, pārvarēt šķēršļus, īstenot pat fizikas likumiem pretējus trikus, arī tikt sašautas un tomēr spēt lielā ātrumā turpināt ceļu.

Un tajā visā automašīnas pasažieri parasti ir tikai ar viegliem sasitumiem, gatavi turpināt bēgšanu vai pakaļdzīšanos. Šādas ainas redzam gandrīz katrā spriedzes filmā, jo pakaļdzīšanos, noziedznieku un varoņu atttiecības tādā veidā var veidot ar noturīgu spriedzi, veidot filmai ātrumu un spraigumu. Diez vai būtu iespējams, ka visu filmu viens otru ķer, skrienot ar kājām vai braucot ar autobusu. Tas taču būtu komiski. Toties dārgas un sportiskas automašīnas te ideāli piestāv.

Un asa sižeta filmu cienītāji, it īpaši vīrieši, skatās šīs filmas, pat acis neatraujot no ekrāna. Un tad rodas jautājums, cik tas viss saistībā ar automašīnām ir patiesi un tuvu realitātei. Vai tā tiešām var izdarīt arī reālajā dzīvē? Domāju, ka daudzus māc šaubas, vai tas viss nav lieli pārspīlējumi un arī ar datora palīdzību radītas spriedzes ainas.

Nemēģiniet atkārtot reālajā dzīvē

Ja šādas filmas iecienījuši jaunie un topošie autovadītāji, tad viņiem ātri var rasties neatbilstošs priekšstats par to, kā ar auto īsti būtu jāuzvedas uz ceļa, viņiem var būt kārdinājums izmēģināt kādas filmās noskatītās idejas, kā tieši ar auto izpildīt pārgalvīgus braucienus. Nenobriedušiem un piedzīvojumu kāriem prātiem tas tiešām var šķist pavisam jauks laika pavadīšanas veids.

Ir dzirdēts, ka lauku teritorijās vai pilsētas nomalēs jaunieši atrod klusākas vietiņas, stāvlaukumus, nomaļus ceļus, kur savācas ar savām mašīnām un veic pārgalvīgus braucienus, pat trikus. Un kā likums, ka agri vai vēlu kādam tas slikti beidzas. Man jau šķiet, ka šādās filmās vispār vajadzētu parādīties brīdinājumiem, ka neko tādu nevar mēģināt reālajā dzīvē, jo filmā to dara kaskadieri, nav arī zināms, vai tā visa nav montāža un kāds acu apmāns, lai tikai radītu skatītājiem lielāku spriedzi un pārdzīvojumu.

Auto triki domāti profesionāļiem un tikai speciālās vietās

Ja tiešām ir vēlēšanās klātienē izbaudīt kaut ko līdzīgu situācijām, ko var novērot  filmās, tad jādodas uz kādiem auto šoviem, sacensībām, kas notiek speciālās teritorijās. Un automašīnas vada trenēti profesionāļi, kuri lieliski pārvalda sporta automašīnas, zina, kā tās savaldīt un izbraukt vissarežģītākās ceļu kombinācijas. Arī paši varat trasēs pamēģināt izbraukt vairāk par atļauto ātrumu. Bet tā nav nodarbe, ko veikt uz koplietošanas ceļiem, jo katrs normāls autovadītājs zina, ka uz ceļa pietiek ar sekundi, lai zaudētu kontroli pār auto. Un tad situācija var beigties ļoti bēdīgi.

Vispār jau katram vajadzētu rūpīgi padomāt par to, vai viņa automašīna ir labi sagatavota braukšanai, vai tā aprīkota ar kvalitatīvām riepām. Skaidrs, ka labas un tiešām kvalitatīvas riepas maksā dārgi, tāpēc autovadītāji meklē lētākus risinājumus. Noteikti to nevajag darīt uz kvalitātes rēķina.

Labs risinājums ir Sailun riepas, kas pēdējos gados Latvijā guvušas lielu popularitāti, tām ir augsta kvalitāte. Sailun riepas nopietni testēja Baltijas ziemas apstākļos. Un secinājumi bija, ka Sailun riepas lielākajā daļā rādītāju neatpaliek no augstākās klases dārgajām riepām. Tāpēc Sailun riepas ir ļoti laba budžeta klases izvēle. Riepas no Sailun nopērkamas pie gandrīz visiem auto riepu dīleriem, tāpēc tās nebūs tālu jāmeklē. Un jaunas ziemas riepas ļoti labi kalpos vismaz divas sezonas. Bet arī ar tādām nevajadzētu domāt par filmu cienīgu triku atkārtošanu uz ceļiem. Tam paredzētas speciālas trases. Un lai triki paliek filmu veidotājiem.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén