Kaucošas auto riepas uz zemes ceļiem jeb muļķīgās kļūdas, kuras pieļauj filmu veidotāji

Aiziet uz kinoteātri, lai noskatītos kādu no jaunajām filmām, kā hobiju norādītu daudzi cilvēki, taču lielākā daļa cilvēces mākslas un animācijas filmas noskatās televīzijā.

atspoguļota kameraTā ir lieliska izklaide un atpūta, tāpēc bieži vien kļūdas, kuras filmu veidotāji pieļauj savos darbos, paliek nepamanītas. Kādas ir visizplatītākās kļūdas, kuras acīgākie skatītāji pamana?

Visbiežākās kļūdas filmās saistās ar pēkšņi mainītiem rekvizītiem, pārsvarā tās ir drēbes: vienā kadrā aktierim mugurā ir žakete, taču nākamajā kadrā, kur viņš tiek atspoguļots tajā pašā situācijā, tikai no cita skatupunkta, pēkšņi redzams balts krekls bez žaketes (Mr.unMrs.Smith), vai vienā situācijā no dažādiem skatupunktiem mainās apģērbu krāsas (Gan Zvaigžņu karos, gan Harijā Poterīu.c).

Tādas pašas nianses ir pēkšņi pazuduši auskari, skaistumzīmes mainījušas savas atrašanās vietas no kreisās uz labo pusi, pazuduši bikšturi, vai mainīts apģērbu stāvoklis no gluda uz burzītu.

Diezgan bieži filmētāji nepamana, ka spoguļos, logos vai citos stiklos var redzēt viņu atspoguļojumu.

atspoguļots cilvēks Kameras, mikrofoni vai pat darba grupas pārstāvji ir visbiežāk redzamie neplānotie misēkļi. Šādi kadri sanākuši, piemēram, slavenajā vampīrsāgā “Krēsla” un “Karību jūras pirātos”.

Tāpat arī filmas pilnīgi nevar iztikt no nejaušu garāmgājēju vai neparedzētu transportlīdzekļu iekļūšanas kadros, īpaši tas rada komiskas situācijas filmās, kurās ataino laikus, kad tādu nebija. Piemēram, Drošsirdī ainās, kur attēlotas kaujas, fonā redzams balts busiņš, vai filmā “Troja” redzams, kā aizlido lidmašīna. Nez ko teiktu cilvēki, ja tajā laikā ko tādu pamanītu?

Jocīgas kļūdas ir tās, kad paši aktieri, kaut ko attēlojot, aizmirst, ka pirmā kadra filmēšanas brīdī ēduši vienu produktu, bet nākamajā filmēšanas reizē, kur attēlo kadru no citas puses, ēdiens pēkšņi ir mainījies.

Vai arī žesti pēkšņi mainījušies: sarunājoties uzliek labo roku, bet jau citā skatpunktā sarunbiedram uzlikta kreisā roka.

Taču tās ir tikai uzfilmētās kļūdas. Mani personīgi uzjautrina kļūdas, ko pieļauj skaņu režisori. Reizēm rodas jautājums, vai tiešām viņi tik ļoti aizrāvušies, ka aizmirst par fizikas likumiem?

Lai paspilgtinātu ainas, bieži vien filmās, kur attēlo kaušanos, tiek ieliktas skaņas, kādas nerodas pēc līdzīgiem sitieniem reālajā dzīvē.

Vai arī lai padarītu baisāku sajūtu, ieliek kāda dzīvnieka radītos trokšņus, un kad parāda pašu “vaininieku”, saprotam, ka tas dzīvnieks tā dzīvē nemaz netrokšņo.

Taču vissmieklīgākās šķiet kļūdas, kad dažādos pakaļdzīšanās kadros, kad auto pārvietojas pa zemes ceļu, auto riepas rada kaucošas skaņas, kādas rodas, prasmīgam drifterim trakojot uz asfalta.

Gribētu redzēt, kā filmu veidotāji stundām ilgi paši nomocītos, lai dzīvē radītu kaut daudzmaz līdzīgu skaņu. Un šādi grēko ne tikai lielo megafilmu veidotāji.

Bieži līdzīgus skaņu efektus auto riepas rada arī asa sižeta seriālos, kurus varam redzēt savos televizoru ekrānos.

Pamēģiniet nu uzrakstīt zinošajiem pārdevējiem uz riepubaze.lv un pajautājiet pēc riepām, kuras kauc, braucot pa zemes vai grants ceļiem!

Visticamāk viņi painteresēsies, vai jūs āzējat viņus, vai arī, ja būsiet pilnīgi nopietni, padomās, ka neesat kompetents.

Tāpēc, kad nākamreiz skatīsieties šādas skaņu vai video kļūdas filmās, atcerieties, ka ne vienmēr tas, ko mēs redzam vai dzirdam šajos mākslas darbos, atbilst patiesībai.

Un paskaidrojiet arī saviem bērniem: jo zinošāki mēs būsim, jo mazāk paviršību turpmāk savos darbos iekļaus lielās zvaigznes un filmu studijas.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén