Aktieris – grūta, bet vilinoša profesija

Aktieri ir personas, kurām ir pievērsta ļoti liela sabiedrības uzmanība. Viņus uztveram kā daļu no sabiedrības īpašuma, jo vini dzīvo daudzas dzīves, viņi ir dažādi tēli, kas mūs uzrunā, ko redzam kino ekrānos, seriālos un uz teātra skatuves.

aktierisUn tajā paša laikā zem šī mainīgā veidola ir arī viens cilvēks, kas ir atsevišķa personība ar savu dzīvi. Aktiera dzīvi apvij noslēpumainība, bohēmas noskaņas, radošais process – tas viss mūs, parastos cilvēkus, uzrunā un liek alkt pēc šādas dzīves.

Bieži vien jauni cilvēki sapņo par aktiera porfesiju, nemaz nenojaušot par tās cieto garozu. Kurš katrs nevar būt aktieris. Tie ir izredzēti un talantīgi cilvēki, kuriem zvaigznes ir sakārtojušās tā, ka viņus pamana un viņi iziet to dzīves ceļu, kas izved viņus pie panākumiem.

Aktierus varam dalīt zināmos, kā arī tādos, ko varam dēvēt par īstām zvaigznēm nacionālā un arī pasaules mērogā. Šiem cilvēkiem ir īpaša personība, harizma, viņi spējuši radīt sev tādu tēlu, kas liek skatītāju pūļiem sekot viņu gaitām elpu aizturējušiem.

Katrs iznāciens uz kino ekrāna tiek gaidīts ar nepacietību. Un, ja tas viss ir apvienots ar radošu veiksmi un labu aktierspēli, tad šādi aktieri ir nodrošinājuši sev vietu vēstures lappusēs.

Lielākā daļa zināmo aktieru savu profesiju lielākā vai mazākā mēra ir mācījušies kādā teātra vai kino skolā, apguvuši runas mākslu un citas aktieriem nepieciešamas lietas.

Protams, ka gadās kāds, kurš arī tikai ar dabisku talantu un izjūtu izveido pārsteidzošu karjeru. Bet tomēr aktiera profesijas pamatā ir vairāku gadu nopietnas studijas, talants, arī pieredze, kas tiek veidota ar laiku.

Panākumi ir atkarīgi no katra aktiera apņēmības, darbaspējām un arī dabiski piešķirtā šarma, jo aktieris neizbēgami ir profesija, ko ietekmē vizuālie parametri, raksturs, personība un spēja pārtapt, radīt tēlu, kas uzrunā.

Aktiermeistarību pie mums apgūst Latvijas Kultūras akadēmijā, var izvēlēties arī kādus privātos pasniedzējus. Iespēja ir arī izglītība ārzemēs, kur aktierskolas atrodamas lielākā piedāvājumā.

Daudzi savā izglītībā neaprobežojas ar tikai aktierim vajadzīgo, viņu ambīcijas ir lielākas, tāpēc apgūst režisora profesiju, veido savus kino un teātra projektus.

Arī to var apgūt gan Latvijā, gan ārzemēs. Aktieris – tā ir publiska, radoša un grūta profesija, kas neizdosies kuram katram. Un ceļš uz panākumiem var nebūt viegls.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén