Reklāmas – kādas traucē, citas var noderēt

 

Publisko izklaides un mēdiju telpu nevaram vairs iedomāties bez reklāmām. Tās ir visur, kur dodamies.

Interneta vide ir piesātināta ar reklāmu, arī televīzija, pilsētvide. Reklāma mums seko un ir līdzās esoša visur.

Ja gribētu no tām izvairīties, būtu jāmaina vide un jāatskās no televīzijas, interneta, preses.

Bet tā dzīvo tikai daži vientuļnieki, kas sev izvēlējušies alternatīvu ceļu. Pārējiem jāpieņem, ka reklāma ir mūsu dzīves daļa.  Kur tad mēs visvairāk sastopam reklāmas?

Televīzija

televizijaVisticamāk, ka televīzijas reklāmas mēs uztveram kā viskaitinošākās, jo īsti no tām nevaram izvairīties.

Jo labāku filmu skatāmies, jo jārēķinās, ka tajās būs garākas reklāmas, jo tas ir vērtīgāks reklāmlaiks, ko grib izmantot daudzi reklāmdevēji.

Tas pats jau notiek arī kinoteātrī, kad dodamies skatīties jaunākās filmas.

Sākumā jārēķinās, ka krietnu laiku būs jāskatās reklāmas, tikai tad beidzot sāksies pati ilgi gaidītā filma.

Televīzijas reklāmu laikā mēdzam pārslēgt citu kanālu vai aiziet uz virtuvi pēc tējas un uzkodām. Kinoteātrī gan šādi nevaram izvairīties, reklāmas jāskatās piespiedu kārtā.

Internets

internetsInternetu lieto lielākā daļa cilvēku. Izmantojam internetu dažādās ierīcēs – datorā, planšetē, viedtālrunī. Un internetam vienmēr nāk līdzi arī reklāmas.

Ir vietnes, kas ir vairāk piesātināts ar reklāmām, citās ir mazāk reklāmu. Tas atkarīgs no mājaslapas īpašniekiem, cik daudz reklāmu viņi tajā grib izvietot.

Reklāma ir peļņas veids, jo reklāmdevējs maksā mājaslapas īpašniekiem. Tomēr visus interneta reklāmas nebūs nav nelietderīgas un traucējošas.

Piemēram, Google reklāma, ko tagad izmanto ļoti daudzi reklāmdevēji, pielāgo reklāmu saturu interneta lietotāja interesēm.

Tas nozīmē, ka jūs savā interneta pārlūka logā redzat jums saistošu un noderīgu informāciju pat reklāmās.

Google reklāma seko internetā jums un zina, kas jūs interesē, kādus produktus esat apskatījis, ko plānojat pirkt. Un pēc tā arī veido reklāmu piedāvājumus.

Tas nozīmē, ka interneta reklāmu vidū var būt tāda informācija, kas tieši tajā brīdī ir noderīga un jums nepieciešama, jo beidzot esat gatavs kādam pirkumam.

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2018 Nofilmēts

Theme by Anders Norén