Ceļojumu kino – iespēja redzēt pasauli ar kameras starpniecību

Ak, tik bieži gan mēs sapņojam par skaistiem ceļojumiem apkārt pasaulei, kultūras, dabas un neaizmirstamu skatu baudīšanu. Es jau kopš bērnības esmu bijusi kaislīga ģeogrāfijas, dabas un ceļojumu fane.

filmaPirms trīsdesmit un vairāk gadiem, kad bija mani skolas gadi, vienīgais veids, kā smelties šo informāciju, bija aizrautīga grāmatu lasīšana – ceļojumi, ekspedīcijas, piedzīvojumi, vēsture. To visu uzsūcu sevī no grāmatām.

Man ir ļoti attīstīta fantāzija, tāpēc varēju no grāmatām uzburt šīs vietas savā iztēlē. Mans mīļākais laiks no bērnības ir vasaras brīvlaiki, kad varēju dienu no dienas pavadīt ar grāmatām.

Protams, ka pusaudzes gados šī aizraušanās dabiski samazinājās, vēlāk studēju, strādāju, bija maz laika lasīšanai. Bet tad pienāca laiks, kad arī Latvijā ikviens varēja saņemt kvalitatīvus televīzijas pakalpojumus.

filmTēvs mājās ierīkoja satelīttelevīziju. Un tad es atklāju, ka savu kaislību pret pasauli neesmu zaudējusi. Sāku aizrautīgi skatīties dažādus ceļojumu seriālus, filmas, kas uzņemtas skaistās pasaules vietās.

Es domās līdzi filmu varoņiem izceļoju un izbaudīju šīs vietas. Zināju, ka man diez vai kādreiz būs iespēja veikt tik daudz ceļojumu. Bet ceļojumu kino kaut daļēji remdēja alkas pēc pasaules plašuma un skaistuma.

Eksotiskas valstis un noslēpumaini dabas nostūri

jaunzēlandeCeļojumu un piedzīvojumu mākslas un dokumentālās filmas ir lieliska iespēja ieskatīties pasaules eksotiskākajās un noslēpumainākajās vietās. Man ir savi favorīti. Tā noteikti ir Austrālija ar savu neparasto dabu, Jaunzēlande.

Protams, ka arī dažādas salas, kur cilvēki nav jaukušies tās dabiskajā ritējumā. Un skarbās ziemeļu teritorijas arī viemēr šķitušas vilinošas un atturīgi skaistas. Filmas un raidījumus par šīm vietām es varu skatīties ar milzīgu aizrautību.

Un vislabākās ir tās pārraides, kas ir veidotas nevis no tipiska tūristu skatupunkta, bet gan parāda arī to, kas atrodas ārpus ierastajiem maršrutiem. Ļauj ieraudzīt floras un faunas daudzveidību, kultūrvēsturisko mantojumu.

Pēdējos gados populāri un arī man ļoti mīļi kļuvuši dažādi garšas ceļojumi pa pasauli. Raidījums ļauj ieskatīties vietējā ēšana kultūrā, tradīcijās, dabas veltēs un atklāt, ko katra valsts vai reģions ir devis pārējai pasaulei tieši ēšanas kultūras daudzveidībā.

Iedvesmojos ceļojumiem

Skatoties un baudot šādu skaistumu ar TV vai kino ekrāna starpniecību, protams, ka ir milzīga vēlme izbaudīt to arī realitātē. Esmu šo iespaidu rezultātā īstenojusi dažus nelielus ceļojumus, kas ir bijuši manu finansiālo iespēju robežās.

Pirms dažiem gadiem biju nedēļu garā ceļojumā uz Ungāriju. Tajā ir ļoti brīnišķīga daba, garšu un krāsu pasaule. Pēc tam biju ceļojumā uz Igauniju un Somiju. Arī tie bija lieliski iespaidi.

Bet nākamais mērķis, ko ceru īstenot pēc dažiem gadiem, kad būšu iekrājusi naudu, ir brauciens uz Jaunzēlandi, kas būtu viens no maniem sapņu piepildījumiem. Arī savam dēlam esmu pielipinājusi šo aizraušanos. Bieži vien raidījumus un fimas par dabu, dzīvniekiem, skatāmies kopā.

Lai arī viņam būtu iespēja redzēt pasauli, pagājušajā vasarā atradu atbilstošas nometnes bērniem, kas notiek ārvalstīs. Tas bija dēla pirmais brauciens ārpus valsts.

Valodu nometnes bērniem, ko  piedāvā izglītības aģentūra Ergo Education, apvieno gan svešvalodu apmācību, gan konkrētās valsts iepazīšanu, ekskursijas. Manuprāt, tā bija lieliska iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo.

Dēls savos 10 gados ir ļoti patstāvīgs, apzinīgs un pārliecināts, tāpēc nebadījos palaist viņu šādā braucienā. Pēc nometnes viņš bija ļoti sajūsmināts, jo bija apskatījis daudzas skaistas vietas Lielbitānijā. Viņš paziņoja, ka noteikti vēlas doties kādā ceļojumā kopā ar mani.

Tagad tikai mums jāizdomā kāds reāls galamērķis un jāsāk plānot kopīgais ceļojums. Bet tikmēr turpināsim iedvesmoties no brīnišķīgām filmām un raidījumiem, ko varam skatīties televīzijā.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Nofilmēts

Theme by Anders Norén